Rfid Blog

ZEBRA KONUMLANDIRMA ÇÖZÜMLERİ

Bir hedefin (bir varlık veya bir kişi) konumunu, genellikle kısıtlı bir alanda, gerçek ya da neredeyse gerçek zamanlı olarak takip etmek için kullanılan teknolojilere atıfta bulunan kapsamlı bir terimdir. Konumlandırma Çözümleri teknolojisi, verilerin toplanması ve operasyonel bilgi ve bağlam sağlayarak, şirketlerin ticari kararlarını toplanan konum verilerini kullanarak iyileştirmesini sağlayan konumlandırma sistemleriyle birlikte çalışır.

Konumlandırma Çözümleri, kişilerin nesneleri, kişileri ve ürünleri ilk takip etmek istedikleri zamandan beri kavramsal olarak var olmuştur ve ilk radar teknolojilerine giden bir geçmişi vardır. Konumlandırma Çözümleri, RTLS (Gerçek Zamanlı Konumlandırma Sistemi) 1998 yılında ID EXPO fuarında ilk oluşturulduğunda gelişmeye başladı. Sadece aktif RFID etiketlerinin otomatik tanımlanmasını sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda konumu bir bilgisayar ekranında görüntüleme özelliğini de katan yeni bir teknolojiyi tanımlamak ve farklılaştırmak üzere oluşturulmuştur. Ticari radyo tabanlı RTLS sisteminin ilk örnekleri bu fuarda gösterildi. Bu özellik daha önce askeri kurumlar ve devlet kurumları tarafından kullanılmış olsa da, ticari amaçlar için fazla pahalıydı. 1990'ların başlarında, Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk ticari RTLS kuruldu ve etiket gönderimini esas alıyordu. O zamandan beri, konumlandırma donanımındaki gelişmelerin yanı sıra, konumlandırma verileri ve yazılımında da iyileştirmeler sağlanmıştır. Sektör liderleri artık kestirimli analizler yapıyor ve şirketlerin performansını daha da arttırmasına yardımcı olmak üzere iş akışı algoritmaları uyguluyor.

NESNELERİN İNTERNETİ (IOT)

Nesnelerin İnterneti (IoT), nesnelerin doğrudan insan etkileşimi olmadan bağlantı kurmalarını ve veri alışverişi yapmalarını sağlayan dahili sensörler ve bağlantı özelliğine sahip fiziksel cihazlardan oluşan bir ağdır. Sık rastlanan bir kullanım durumu, bir evdeki termostatları kontrol edebilen akıllı telefon uygulamalarıdır. Sensör kullanarak kolay konum takibi, birçok Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazının önemli bir veri noktası haline gelmiştir. Konum verileri, merkezi bir IoT platformuna bağlanarak, birçok kuruluştaki varlıkları yönetmek için kullanılabilir ve yeni izlenebilirlik, yönetilebilirlik ve daha akıllı karar verme düzeylerine olanak tanır. Nesnelerin İnterneti (IoT) ve sürekli artan bağlantıların bağlamında, RTLS eklenmesi daha önce mevcut olmayan yeni bir veri boyutu oluşturur.

Rfid Çözüm Görsellerimiz

RFID DEPO OTOMASYON UYGULAMAMIZ 

 

RFID FORKLİFT OKUMA UYGULAMAMIZ 

 

RFID YÜKLEME RAMPASI ÇIKIŞ UYGULAMAMIZ 

 

RFID KAPI OKUMA UYGULAMAMIZ 

 

RFID DEMİRBAŞ TAKİP UYGULAMAMIZ