Rfid Blog

RFID DEPO GİRİŞ & ÇIKIŞ TAKİPİ

Yükleme ve boşaltma süreçlerinin kontrolü noktalarında kullanılır. Ürün teslim noktası, nakliye firması ve teslim aracı gibi bilgileri otomatik olarak yönetilmesi ile ilgili süreçlere hız ve verimlilik katar. Gönderilen ürünlerin müşteri siparişleri ile uyumluluğunun denetimi sağlanarak, doğru ve hatasız sevkıyat sağlanır. Acil siparişlerin hatasız yönetimi sağlanır. Müşterilerinizin olası gecikmelere karşı otomatik olarak bilgilendirilmesi noktasında verimlilik katar. Stok seviyesinin azalması durumunda otomatik yenileme işlemlerini yönetebilirsiniz. 

%100 doğrulukla, yükleme ve boşaltma süreçlerini yönetebilirsiniz. Böylelikle, gelen ve giden ürünlerin elektronik kontrolü ile hataların azaltılması sağlanır. Masraflara ve müşteri şikayetlerine sebep olan hatalı, eksik, fazla gönderimin önüne geçilir. Aynı zamanda, depo iş gücü maliyetlerinin azaltılması ve stokların doğru ve güvenilir olması sağlanır.

RFID PALET TAKİP SİSTEMİ

Taşıma ünitelerinde ve Paletlerde kullanılan etiketlerin geri dönüşüm imkanı ile, RFID etiket sarfiyatının ciddi bir oranda önüne geçilmektedir. Palet içeriği üzerinden takip sağlanarak, paletlerin geçtiği lokasyonların takibi ve kaç adet gidip kaç adet geri döndüğünün bilgisinin alınması sağlanır. Tüm bu okuma işlemleri, sabit tip RFID okuyucular ile yapılmaktadır. Tüm alanlardaki paletli ürün hareketlerin izlenmesi ve yükleme rampalarından giriş çıkış bilgilerinin online olarak takip edilmesi mümkündür. Ayrıca, RFID li el terminalleri kullanılarak da palet içerikleri bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Merkez depoda ve bölge depolarında bulunan adetleri anlık olarak izlenebilir, bekleme sürelerinin raporlarına anlık ulaşabilirsiniz. RFID sistemi, mevcut ERP, WMS ve Barkod Sistemleri ile entegre edilebilen esnek yapı ya sahiptir. 

 

Rfid Çözüm Görsellerimiz

RFID DEPO OTOMASYON UYGULAMAMIZ 

 

RFID FORKLİFT OKUMA UYGULAMAMIZ 

 

RFID YÜKLEME RAMPASI ÇIKIŞ UYGULAMAMIZ 

 

RFID KAPI OKUMA UYGULAMAMIZ 

 

RFID DEMİRBAŞ TAKİP UYGULAMAMIZ